12 październik 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Darowizna na zakup wyposażenia pracowni ślusarskiej

Zespół Szkół Ogólnokształcących otrzymał z Fundacji JSW darowiznę na zakup wyposażenia pracowni ślusarskiej.

Na zajęciach uczniowie poznają zasady bezpiecznej i zgodnej z teorią pracy ślusarza, tj. podstawy obróbki ręcznej i maszynowej metali. Pomiary warsztatowe suwmiarkami i mikrometrami. Trasowanie płaskie i przestrzenne, punktowanie, wiercenie, nitowanie. Gwintowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Piłowanie płaskie i kształtowe. Używanie narzędzi ślusarskich zgodnie z przeznaczeniem. Naprawa typowych części i narzędzi ślusarskich zgodnie z rysunkiem wykonawczym.

Zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych zakupiono dzięki dofinansowaniu Fundacji JSW

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 październik 2023 19:05