Rekrutacja 2024/2025

Rekrutacja do ZSO

05 marzec 2024 Dział: Rekrutacja Napisane przez  Andrzej Wowra

Klasa dwujęzyczna - 4 letnia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klasa dwujęzyczna z drugim językiem wykładowym angielskim, z możliwością wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym

 

Od roku szkolnego 2021/2022 prowadzimy w naszym liceum nauczanie dwujęzyczne!

 

Od września bieżącego roku szkolnego w naszej szkole uczą się dwie klasy dwujęzyczne. Obie mają 7 godzin języka angielskiego w tygodniu, w tym konwersacje z native speakerem z Irlandii. Dodatkowo od drugiego półrocza mogą brać udział w dodatkowych lekcjach angielskiego w ramach rozszerzeń, co daje w sumie 9 godzin lekcji języka angielskiego od drugiego półrocza klasy pierwszej. Ponadto uczą się fizyki i informatyki w języku angielskim, co pozwala na 11 godzin obcowania z językiem angielskim w tygodniu!

Poza klasowymi wycieczkami, nasi dwujęzyczni uczniowie uczestniczą co roku w tygodniowych obozach językowych. Klasa 2 dn ma już jeden za sobą, a w maju wraz z pierwszoklasistami czeka ich kolejny tygodniowy wyjazd - tym razem nad morze!

Chętni członkowie klas będą w marcu i kwietniu sprawdzać swoje umiejętności podczas kolejnych wyjazdów zagranicznych w ramach Akredytacji programu Erasmus - do Włoch i Hiszpanii oraz wizyt uczniów ze szkół partnerskich m.in. z Danii i Portugalii. W kolejnych latach na uczniów czekają kolejne wyjazdy, które zaplanowane są już do roku 2027.

Uczniowie klasy dwujęzycznej 1 dn biorą udział w całorocznym projekcie „Z angielskim za pan brat”, w ramach którego prowadzą w ramach wolontariatu zajęcia z języka angielskiego dla swoich młodszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • 7-11 godzin języka angielskiego w tygodniu,
  • zajęcia konwersacyjne z native speakerem z Irlandii,
  • wybrane przedmioty: fizyka i informatyka , a także od roku szkolnego 2023/2024 historia oraz historia i teraźniejszość realizowane w języku angielskim,
  • obozy językowe z native speakerem oraz wycieczki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ (m.in. Włochy, Hiszpania, Dania) do 2027 r.,
  • przygotowanie do egzaminu Cambridge FCE.

Realizujesz własną indywidualną ścieżkę kształcenia!

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

W naszej klasie dwujęzycznej wyboru przedmiotów rozszerzonych dokonasz w pierwszej klasie, a więc od momentu rekrutacji masz jeszcze kilka miesięcy, aby dobrze się zastanowić i podjąć właściwą decyzję, która wpłynie na Twoją przyszłość np.

 

REKRUTACJA DO KLAS DWUJĘZYCZNYCH.

  • Obowiązuje test kompetencji językowych z języka angielskiego – 4 czerwca 2024 r., godz. 15.30 w ZSO Pawłowice
  • Dodatkowy termin testu kompetencji językowych z języka angielskiego do klas dwujęzycznych – 2 lipca 2024 r., godz. 9:00 w ZSO Pawłowice*.

*Dla kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogli przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub prób sprawności fizycznej w pierwszym terminie.

Do pobrania

 

Jeżeli masz pytanie odnośnie tej lub innej klasy, nie wahaj się i zadaj pytanie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Odpowiemy na każde pytanie!

DOŁĄCZ DO NAS!

Co dwujęzyczność oznacza w praktyce?

  • Wcale nie to, że musisz już na starcie być biegły w języku angielskim.
  • Wybrane przez Ciebie przedmioty nauczane są w języku polskim i częściowo w języku angielsku w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów. Daje to uczniom możliwość opanowania wiedzy i umiejętności z języka angielskiego w stopniu rozszerzonym wraz z bogatym zasobem słownictwa z różnych dziedzin.
  • Materiały dydaktyczne na wszystkich zajęciach dwujęzycznych to zarówno polskie podręczniki, jak i źródła w języku angielskim.

Media

Obóz językowy 2021 ZSO Pawłowice
Czytany 755 razy
Ostatnio zmieniany wtorek, 12 marzec 2024 09:15

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.