28 marzec 2024 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Paulina Bilińska

Uczniowie technikum chłodnictwa i klimatyzacji na Warsaw HVAC Expo 2024

W dniach 27-29.02.2024 odbyła się 2 edycja największego wydarzenia w Europie - targów branżowych z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewnictwa.

Podczas tegorocznej edycji międzynarodowego spotkania w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, w dwóch halach pokazowych 450 wystawców zaprezentowało najnowsze rozwiązania w dziedzinie HVAC (ang. heating, ventilation and air conditioning). Uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacyjnymi technologiami w wyżej wspomnianej branży. Podkreślić należy, że dziś w każdej dziedzinie współczesnego życia wykorzystywane są urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne czy wentylacyjne.

Branża HVAC ulega ciągłym przeobrażeniom, starając się sprostać wymaganiom dotyczącym oszczędności energii, ochrony środowiska naturalnego czy miniaturyzacji. Nowe rozwiązania technologiczne stawiają sobie za główny cel poprawę komfortu naszego życia. Uczniowie mogli się o tym przekonać podczas zwiedzania stanowisk pokazowych czołowych firm czy rozmowy z ekspertami technicznymi związanymi z sektorem branży HVAC w Polsce i całym regionie środkowo-wschodniej Europy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 19:31