02 styczeń 2024 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Anna Haraś

7 wyjątkowa edycja Festiwalu Nauki

W grudniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się 7 edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE pod hasłem: „Nauka da nam przyszłość.”

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń odbywających się w mieście i przyciąga tysiące osób udowadniając, że nauka niejedno ma imię i jest niezbędna, by rozumieć i udoskonalać otaczającą nas rzeczywistość. W tym roku festiwal miał wyjątkowy wymiar, bo stanowił także rozpoczęcie obchodów związanych z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Jak co roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w naukowej imprezie.

W programie festiwalu były różnorodne aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Przestrzeń festiwalowa podzielona była na sześć stref poświęconych przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 styczeń 2024 08:45