17 październik 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Paulina Pielecka

Górnicza tożsamość - Wujek 81

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności pt.: „Górnicza tożsamość - Wujek 81”, dofinansowanym ze Środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Uczniowie już dwukrotnie odwiedzili ŚCWiS: 14 września klasy 4LG i 4an, a 03.10 klasy 2lcn i 2 an. Ostatnia grupa jedzie pod koniec października.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności to jedna z najnowocześniejszych placówek historycznych, która przekazuje, za pomocą środków multimedialnych genezę strajków 1980 roku, porozumienia sierpniowo-wrześniowe, wprowadzenie stanu wojennego i brutalnych pacyfikacji kopalń w Jastrzębiu-Zdroju i Katowicach.

W ramach projektu młodzież wzięła udział w zwiedzaniu wystawy stałej ŚCWiS, a także w warsztatach, które pokazały jak funkcjonowały podziemne drukarnie w okresie PRL.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 październik 2023 17:13