13 styczeń 2024 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Monika Mazur

Wykład o Józefie Pukowcu w czytelni ZSO

8. grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie z panem Marianem Uherkiem, którego tematem była działalność Józefa Pukowca. Młodzież naszej szkoły mogła poznać bliżej postać tego wybitnego działacza harcerskiego, nauczyciela, patrioty, człowieka, który do końca był wierny Polsce i swojej małej ojczyźnie, którą był Górny Śląsk.

Józef Pukowiec jest patronem ulicy, przy której mieści się nasza szkoła oraz patronem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach, w której to szkole również w tym roku szkolnym uczą się uczniowie ZSO.

Wykład wygłosił p. Marian Uherek, z wykształcenia chemik, harcmistrz, żeglarz, pasjonat historii. W interesujący sposób przybliżył postać Józefa Pukowca, na tle dziejów Górnego Śląska.

W spotkaniu uczestniczyła klasa 2 an z wychowawczynią, panią Joanną Nawarą, do której kierujemy specjalne podziękowanie za współorganizowanie spotkania.

Ostatnio zmieniany sobota, 13 styczeń 2024 18:18
Więcej w tej kategorii: « Razem można zdobywać szczyty!