25 listopad 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Olimpia Herman

Strefa nauki i rewalidacji

Jak pewnie wielu zauważyło, od nowego roku szkolnego funkcjonuje w naszej szkole nowa sala nazwana Strefą Nauki i Rewalidacji.

Stworzona została głównie w celach organizowania zajęć rewalidacyjnych, zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania i innych. Jest to miejsce, gdzie nasi uczniowie lubią spędzać czas pomiędzy lekcjami (oczywiście o ile nie trwają tam inne zajęcia). Sprzyja temu atmosfera miejsca, którą tworzą wygodne fotele w stylu salonowym, kolorystyka utrzymana w klimacie świeżości (biel, błękit, szarość), wrażenie przestrzeni, które jest spotęgowane oszklonym wejściem oraz umiejscowienie sali, położonej przy głównym korytarzu, w sąsiedztwie pokoju nauczycielskiego. Strefa Nauki i Rewalidacji powstała w miejscu dawnego kącika patrona naszej szkoły: Jana Pawła II, dlatego pamięć o Nim jest w tym miejscu dalej zachowana.

Warto zaznaczyć, iż to pomieszczenie, gdzie mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie jak w domu, powstało głównie przy wsparciu Rady Rodziców ZSO, za co jej serdecznie dziękujemy i obiecujemy dbać o nie, by służyło uczniom jak najdłużej!