Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

18 kwiecień 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

„Bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szanowni Rodzice!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zrozumienie i wsparcie. Działania strajkowe, podjęte przez nas w ostatnim czasie, nie są wymierzone w Państwa dzieci. Nie mają również tylko wymiaru płacowego. Nasz strajk podyktowany jest jedynie troską o ucznia i przyszłość edukacji. Jesteśmy zbulwersowani sposobem w jaki degradowany jest system szkolnictwa.

Zapewne Państwo zauważyli, że podstawy programowe są przeładowane, co owocuje zwiększeniem wymagań względem uczniów. Państwa dzieci są przemęczone nadmiarem nauki, a nauczyciele przerażeni niemożnością zrealizowania materiału, który został złożony na ich barki.

Walczymy o powstrzymanie chaosu reformy, prestiż zawodu, godność i szacunek należny nie tylko uczniowi i nauczycielowi, ale każdemu człowiekowi. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież są świetnymi obserwatorami i naszymi naśladowcami. Zważmy więc na słowa i sposób komentowania zaistniałej sytuacji.

Z poważaniem
Nauczyciele Gminy Pawłowice

 

Czytany 1043 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany czwartek, 18 kwiecień 2019 05:09

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.