Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2023
Wykaz dopuszczonych pomocy naukowych – egzamin maturalny
Wykaz pomocy określonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w trakcie trwania egzaminu dojrzałości.
Największe osiągnięcie tego roku szkolnego w dziedzinie logistyki
Łukasz Stanieczko z klasy 4lcn został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynardową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Zajęcia z biologii - Rozwijamy talenty młodych ludzi
Na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rozwijamy talenty młodych ludzi” z biologii przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty i obserwacje, które pozwoliły zrozumieć procesy jakie zachodzą w organizmie człowieka oraz w świecie organizmów żywych.
Szkolenie transportowe w Zabrzu
W tym tygodniu 33 osobowa grupa naszych logistyków wybrała się do Zabrza na szkolenie transportowe firmy Fenilo - Wszystko dla transportu.
Kontynuujemy wieloletnią współpracę z Firmą Symfonia
Kontynuujemy wieloletnią współpracę z Firmą Symfonia w zakresie modułu Handel. Obecnie rozpoczęliśmy współpracę w zakresie modułów: Środki Trwałe oraz Finanse i Księgowość.
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...
Lektura dla każdego
W odpowiedzi na potrzeby młodych czytelników biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zasoby o nowe tytuły. Są to lektury z nowej podstawy programowej zarówno dla poziomu podstawowego takich autorów jak: Szekspir, Stasiuk czy Tokarczuk, ale także te dla poziomu rozszerzonego m. in. dzieła Wyspiańskiego czy Słowackiego.
Breviarium Kanonu Kultury
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało naszej szkole wspaniałą publikację „Breviarium Kanonu Kultury”, w opracowaniu dr. Pawła Milcarka, i wydaną przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.
VII edycja konkursu o Puchar Prezesa JAS-FBG
„Niezwykły świat roślin”, czyli zajęcia z biologii w ramach projektu „Rozwijamy talenty młodych ludzi”
W biologii dominują dwie metody poznawania świata: obserwacja i doświadczenie. Doskonałą przestrzenią do prowadzenia tego typu działań jest świat roślin, dlatego też przedmiotem badań na zajęciach projektowych prowadzonych metodą eksperymentu były procesy zachodzące w żywym organizmie roślinnym, takie jak np. transpiracja, fotosynteza czy wzrost i rozwój roślin oraz wpływ czynników je zaburzających. Uzupełnieniem zajęć odbywających się na terenie szkoły były obozy naukowe obejmujące zajęcie terenowe i stacjonarne.
Podczas zajęć terenowych młodzież poznawała roślinność Jury Krakowsko-Częstochowskiej, prowadziła obserwacje fauny glebowej a na zajęciach stacjonarnych opracowywała zielnik i dokonywała licznych obserwacji mikroskopowych oraz makroskopowych zebranego materiału biologicznego z wykorzystaniem zakupionych w ramach projektu mikroskopów i binokularów. Zajęcia projektowe były również świetną okazją do powtórzenia i utrwalenia zdobytych wcześniej na lekcjach biologii wiadomości i umiejętności. Zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością przyda się na maturze.