Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2021

czwartek, 29 kwiecień 2021 16:31

Komunikat dla maturzystów

Każdy zdający zobowiązany jest zapoznać się z Zarządzeniem Nr ZSO-022/2/2021 Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach z dnia 27 kwietnia 2021 r. i bezwzględnie przestrzegać opisanych w nim zasad bezpieczeństwa.

Dział: Aktualności

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej do Młodzieżowej Rady Gminy w Pawłowicach z dnia 26 kwietnia 2021 o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Pawłowice zarządzonych na dzień 29 kwietnia 2021 r.

Dział: Aktualności

Jeśli masz w domu niepotrzebną roślinę doniczkową, ale nie chcesz jej wyrzucać, ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Chętnie przygarniemy kwiaty, rośliny zielone, kaktusy – gatunek i rozmiar nie ma znaczenia.

sobota, 24 kwiecień 2021 08:49

Tworzymy biblioteczkę w strefie chillout!

Nie wiesz, co zrobić z przeczytanymi książkami? A może w Twoim księgozbiorze znajdują się tytuły, które nie do końca Cię interesują? Nietrafiony prezent w formie albumu, poradnika, kryminału, romansu czy tomiku poetyckiego?

Zapraszamy do odwiedzania platformy projektu Erasmus plus i E-twinning, na której zamieszczamy materiały z realizacji projektu oraz relacje ze spotkań.

Dział: Erasmus+
czwartek, 22 kwiecień 2021 16:07

Matematyczny zawrót głowy

Wyścigi samochodowe, prognoza pogody, mecz piłki ręcznej, mrówka wspinająca się po schodach czy zwierciadło odbijające promienie słoneczne – czy sytuacje te mają jakikolwiek związek z matematyką?

czwartek, 22 kwiecień 2021 15:54

Kartki z kalendarza zdrowia

Niestety z powodu pandemii nie możemy aktywnie realizować pewnych przedsięwzięć w szkole...

piątek, 16 kwiecień 2021 18:52

Wysokie wyniki egzaminów zawodowych

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli za wysokie wyniki egzaminów zawodowych. Zdawalność uczniów naszej szkoły, we wszystkich kwalifikacjach wyższa niż w powiecie i kraju.

wtorek, 13 kwiecień 2021 16:54

Darmowy kurs języka angielskiego

Przedłużenie terminu zapisów na kurs przygotowujący do językowego testu kompetencji do klasy dwujęzycznej dla uczniów klas ósmych.

poniedziałek, 12 kwiecień 2021 15:02

Przedmioty rozszerzone

Realizujesz własną indywidualną ścieżkę kształcenia!

Czy podobnie jak w wielu innych szkołach już na etapie rekrutacji, wybierając klasę, decyduję się na przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym?

NIE. W NASZYM LICEUM wyboru przedmiotów rozszerzonych dokonasz w pierwszej klasie, a więc od momentu rekrutacji masz jeszcze kilka miesięcy, aby dobrze się zastanowić i podjąć właściwą decyzję, która wpłynie na Twoją przyszłość.

Zachęcamy do przejrzenia zakładek poświęconych różnym przedmiotom rozszerzonym! Życzymy przyjemnej lektury!

Strzałka

Jedna szkoła - wiele możliwości

Sam wybierasz przedmioty, które chcesz realizować w zakresie rozszerzonym. Sprawdź poniżej możliwości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

I PROPOZYCJA DLA UCZNIÓW PREFERUJĄCYCH PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE

W naszym liceum ogólnokształcącym uczeń realizuje jeden z poniższych zestawów. Niebieskim kolorem zaznaczono zestawy, które sugerujemy uczniom preferującym przedmioty humanistyczne np. język polski i historia. Uczeń może jednak wybrać inny zestaw, który będzie lepiej odpowiadał jego zainteresowaniom bądź planom związanym z kontynuowaniem nauki po liceum np. przy rekrutacji na studia będzie wymagane zdanie matury w zakresie rozszerzonym z poszczególnych przedmiotów np. historia i wiedza o społeczeństwie. Ta opcja jest skierowana głównie do osób, które w przyszłości chcą podjąć studia na kierunkach humanistycznych np. pedagogika, prawo, filologia, administracja, dziennikarstwo, edukacja.

II PROPOZYCJA DLA UCZNIÓW PREFERUJĄCYCH PRZEDMIOTY ŚCISŁE

W naszym liceum ogólnokształcącym uczeń realizuje jeden z poniższych zestawów. Niebieskim kolorem zaznaczono zestawy, które sugerujemy uczniom preferującym przedmioty ścisłe np. matematyka i fizyka. Uczeń może jednak wybrać inny zestaw, który będzie lepiej odpowiadał jego zainteresowaniom bądź planom związanym z kontynuowaniem nauki po liceum np. przy rekrutacji na studia będzie wymagane zdanie matury w zakresie rozszerzonym z poszczególnych przedmiotów np. matematyka i fizyka. Ta opcja jest skierowana głównie do osób, które w przyszłości chcą podjąć studia na kierunkach ścisłych i inżynierskich np. ochrona środowiska, automatyka i robotyka, budowa maszyn.

Dział: Rekrutacja