06 grudzień 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Nawara

Do czego prowadzą konflikty i wojny?

W piątkowy poranek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem i reporterem, panem Markiem Sygaczem.

O dramatycznej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy trudno dziś rozmawiać bez emocji, zwłaszcza w kontekście cierpienia wielu niewinnych i perfidnie wykorzystanych Kurdów, Syryjczyków czy Afgańczyków. Skąd się wzięli uchodźcy na Wschodzie? Kto tak naprawdę stoi za kryzysem migracyjnym? Czym jest wojna hybrydowa? –to tylko niektóre z pytań, które zadali uczniowie zaproszonemu Gościowi.

Pan Marek Sygaczna co dzień pracuje dla programów informacyjnych w Polsat News, od wielu lat realizuje reportaże i filmy dokumentalne z regionów objętych konfliktami zbrojnymi. Był z kamerą w Iraku, Syrii czy Donbasie- w miejscach, gdzie wojny trwają latami i prowadzą do niewyobrażalnych ludzkich dramatów.

Obecna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest dziś głównym tematem rozmów - nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, dlatego zainteresowanych odsyłamy na kanałYouTube # Strefa konfliktu prowadzony przez naszego Gościa, pana Marka Sygacza. Raz jeszcze dziękujemy za tak wartościowe i ciekawe spotkanie!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudzień 2021 16:43