14 czerwiec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Henryk Turoń

Zajęcia z bezpieczeństwa i higieny pracy w logistyce z udziałem ratownika medycznego

Program nauczania bezpieczeństwa i higieny pracy w logistyce przewiduje między innymi udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, dlatego gościem na zajęciach z tego przedmiotu w klasie 1LG był ratownik medyczny pan Grzegorz Pisarek.

Zajęcia odbyły się w szkolnej pracowni medycznej, bogato wyposażonej w pomoce dydaktyczne, umożliwiające zdobycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący zajęcia, pokazał młodzieży, jak w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka zachować się w profesjonalny sposób. Uczniowie mieli również możliwość wykonania ćwiczeń pod nadzorem ratownika medycznego.