23 listopad 2021 Dział: Technik logistyk Napisane przez  Bożena Kusak-Krosny

Chłopska Szkoła Biznesu

W dniach 15-21 listopada br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie odbywają się obchody Powiatowego Tygodnia Kariery.

W ramach tej inicjatywy w czwartek 18 listopada w Skansenie – Zagroda Wsi Pszczyńskiej odbyły się rozgrywki Chłopskiej Szkoły Biznesu. Jest to planszowa gra ekonomiczna stanowiąca prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

Niewątpliwą zaletą gry Chłopska Szkoła Biznesu jest to, że rozgrywa się ją w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezpośrednie interakcje uczestników rozgrywki i wywołuje u nich silne emocje i zaangażowanie, a co najważniejsze – uczy logicznego myślenia i planowania.

Po pierwszej indywidualnej rundzie „na rozgrzewkę” uczniowie przystąpili do ostrej rywalizacji w dwuosobowych zespołach. Naszą Szkołę godnie reprezentowali uczniowie z 3LC: Weronika Mrowiec i Mateusz Ledwoch. Oboje tworzyli zgrany duet, który dwoił się i troił, żeby zdobyć potrzebne środki do realizacji wypraw handlowych. Mateusz twardo i skutecznie negocjował warunki wymiany handlowej a z kolei Weronika używając osobistego uroku, wyprowadzała w pole konkurencje.

Świetna zabawa i dobry humor towarzyszyły uczestnikom gry do końca rozgrywek. Wszystkim Chłopska Szkoła Biznesu bardzo się spodobała, a potwierdzeniem tego mogą być słowa Weroniki: „Muszę tu przyjechać za rok!” (chyba chodziło jej o rewanż…smile).

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 listopad 2021 17:53