14 grudzień 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Justyna Szewczyk

Co słychać u uczniów klas dwujęzycznych?

Od września w naszej szkole uczą się już dwie klasy dwujęzyczne.

Obie mają siedem godzin języka angielskiego w tygodniu, w tym konwersacje z native speakerem - Jimem MacCarthym z Irlandii (na zdjęciach). Ponadto uczą się fizyki i informatyki w języku angielskim. Dodatkowo mogą brać udział w dodatkowych lekcjach angielskiego w ramach rozszerzeń. Co więcej, pierwszoklasiści podzieleni są na dwie grupy według poziomu biegłości językowej, co pozwala na jeszcze efektywniejszą naukę.

Poza klasowymi wycieczkami, nasi dwujęzyczni uczniowie uczestniczą w obozach językowych. Klasa 2 dn ma już jeden za sobą, a w maju wraz z pierwszoklasistami czeka ich kolejny tygodniowy wyjazd.

Chętni członkowie klas będą niedługo mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas kolejnych wyjazdów w ramach Akredytacji programu Erasmus, które odbędą się już w marcu. Tym razem uczniów czeka wyjazd do Włoch i Hiszpanii.