05 lipiec 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Barbara Kopertowska

Ogłoszenie - wyprawka szkolna

W roku szkolnym 2022/2023 rodzice uczniów niepełnosprawnych lub pełnoletni uczniowie niepełnosprawni, posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą składać wniosek o dofinansowanie do podręczników, tzw. Wyprawkę szkolną.

W tym celu należy:

• wypełnić wniosek (w załączniku),
  • dołączyć aktualne w/w orzeczenie ucznia,
  • dołączyć faktury, rachunki na zakupione podręczniki lub oświadczenie o zakupie podręczników (w załączniku)
  • dołączyć nr konta bankowego, na które zostanie przelana kwota dofinansowania.

Całość dokumentacji złożyć do dyrektora ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, w terminie wskazanym przez wójta Gminy Pawłowice. Dotychczas był to termin do 15 września danego roku.

Podstawa prawna:
Uchwała nr 89/2020 Rady Ministrów, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022.

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 lipiec 2022 17:19