06 kwiecień 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Magdalena Malec

Klasa dwujęzyczna w ZSO Pawłowice!

Frequently asked questions = często zadawane pytania

Ósmoklasisto – do 15 kwietnia możesz zapisać się na darmowy kurs online przygotowujący do językowego testu kompetencji dla kandydatów do klasy dwujęzycznej.

1. Czym jest test kompetencji?
    Jest to test, do którego przystępują uczniowie klas ósmych chcący uczyć się w klasie dwujęzycznej.
  2. Jakiego zakresu materiału można spodziewać się na teście?
    Zakres materiału obejmuje sprawność rozumienia tekstu czytanego, znajomość środków językowych oraz struktur gramatycznych na poziomie A2+/B1.
  3. Gdzie, kiedy oraz w jakiej formie odbędzie się test?
    Test ma formę pisemną i odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach w dniu 8 czerwca 2021.
  4. Jak długo trwa test i ile można zdobyć maksymalnie punktów?
    Test trwa 50 minut i uczeń może uzyskać maksymalnie 40 punktów.
  5. Jak można przygotować się do testu ?
    Szkoła organizuje darmowy kurs online dla uczniów klas ósmych przygotowujący do językowego testu kompetencji. Kurs prowadzą nauczyciele języka angielskiego i obejmuje on 20 godzin zajęć.
  6. Jak można zapisać się na kurs oraz czy można otrzymać test przykładowy?
    Zapisać się na kurs oraz otrzymać test przykładowy można wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
    Zapisy na kurs: do 15 kwietnia 2021
    Start kursu: 20 kwietnia 2021