29 marzec 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Magdalena Malec

Klasa dwujęzyczna w ZSO Pawłowice!

Bilingualizm = dwujęzyczność, Frequently asked questions = często zadawane pytania.

1. Co oznacza dwujęzyczność?
    Jest to umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem – the ability to use more than one language.
  2. Jak dwujęzyczność wpływa na rozwój?
    Dwujęzyczność lepiej rozwija myślenie twórcze, usprawnia procesy poznawcze, naszą pamięć, poprawia komunikację, a także koncentrację, co za tym idzie – przynosi lepsze wyniki w nauce.
  3. Co to jest oddział dwujęzyczny?
    Oddział dwujęzyczny to klasa, w której nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym, będącym drugim językiem nauczania, dobranym odpowiednio w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów.
  4. Jakie są zalety klasy dwujęzycznej?
    Największą zaletą uczenia się w klasie dwujęzycznej jest opanowanie języka obcego w naturalny sposób, uczniowie mają także możliwość uczestnictwa w różnych zagranicznych wyjazdach językowych, co ułatwia im komunikację w języku obcym, a przy tym poznają inną kulturę. Dużą rolę odgrywa indywidualizacja procesu kształcenia. Absolwenci klasy dwujęzycznej uczniowie mają większą możliwość studiowania za granicą. Język obcy jest stosowany automatycznie jako narzędzie poznawcze i komunikacyjne.
  5. Jak „działa” dwujęzyczność w naszej szkole?
    Nauczanie języka angielskiego odbywa się w wymiarze 7 godzin tygodniowo. Uczeń ma możliwość wyboru realizowania przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Wybrane przedmioty, m.in. WOS, geografia, informatyka realizowane są w języku angielskim. Nadrzędnym celem jest osiągnięcie poziomu swobodnego używania języka angielskiego. Realizowane są także zajęcia z native speakerem. Lekcje odbywające się w pracowni językowej wzbogacone są o multimedia i filmy w języku angielskim. Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w obozach językowych z native speakerem, wyjazdach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ oraz przygotowania się do zdawania egzaminu Cambridge.

”To have another language is to possess a second soul.”
Charlemange

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 marzec 2021 08:24