24 luty 2021 Dział: Aktualności Napisane przez  Karolina Janiszewska, Monika Kukuczka

Pawłowickie drugoklasistki mają już indeksy na studia!

Z przyjemnością ogłaszamy, iż zostałyśmy laureatkami krajowego etapu Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych 2020/2021.

Jest to dla nas ogromny sukces zważywszy na fakt, że dzięki zajęciu I miejsca zdobyłyśmy wymarzone indeksy na różne wyższe uczelnie w Polsce oraz zapewniłyśmy sobie awans do eliminacji międzynarodowych, które odbędą się w Holandii.

Nasza praca konkursowa zawierała badania ankietowe i eksperymentalne, dotyczące zanieczyszczenia elektromagnetycznego w naszym środowisku, zwanego potocznie elektrosmogiem. Monitoring elektrosmogu w naszym otoczeniu przeprowadziłyśmy przy użyciu własnoręcznie wykonanego czujnika pola elektromagnetycznego. Pomiary czujnikiem wykonałyśmy dla urządzeń codziennego użytku, linii energetycznej i nadajnika telefonii komórkowej, które są źródłem promieniowania elektromagnetycznego. Wyniki badań w formie wykresów zaprezentowałyśmy na plakacie naukowym. Pozostało trzymać kciuki za etap międzynarodowy konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi w lipcu!

Ostatnio zmieniany środa, 24 luty 2021 16:50