13 listopad 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Izabela Daniluk

Matematyka w Rotterdamie, Paryżu, Dubaju czy Tokio?

Wszystko jest możliwe.. ale wirtualnie. Jednym z działów matematyki jest stereometria, czyli geometria przestrzeni trójwymiarowej.

Po okresie żmudnych obliczeń pól powierzchni, objętości, kątów nachylenia ścian graniastosłupów, ostrosłupów, tetraedrów, heksaedrów i innych dziwnych ciał matematycznych uczniowie mieli możliwość odkrycia brył w otaczającym nas świecie. Luwr w Paryżu, sześcienne domki w Rotterdamie, wieżowce w Dubaju, Globen w Sztokholmie, kapsułowe mieszkania w Tokio i inne dzieła architektury zachwycają swoim wyglądem, budzą zdumienie, a czasem szokują. Potwierdzają fakt, że matematyka bezsprzecznie jest królową nauk.