08 czerwiec 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Olimpia Herman

Uczennica klasy medycznej stypendystką V edycji projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”!

Miło nam poinformować, że Katarzyna Adamczyk, uczennica klasy 2A liceum, otrzymała stypendium finansowe Zarządu Województwa Śląskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych.

Kasia znalazła się w gronie młodych ludzi, spełniających wyśrubowane kryteria, m. in. bardzo wysoka średnia, szczególne uzdolnienia w danym kierunku. Zadaniem stypendystów jest realizacja projektów naukowych z różnych dziedzin wiedzy. Nasza uczennica zajęła się tematem swojej małej ojczyzny, którą zamierza opisać w także w języku niemieckim, oraz fazami życia człowieka w projekcie z biologii pod kierunkiem pani Joanny Anteckiej. Serdecznie gratulujemy!