16 październik 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Monika Mazur

Narodowe Czytanie 2020 w ZSO

Jak co roku bierzemy udział w tej pięknej akcji. Narodowe czytanie to wydarzenie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Balladyna Juliusza Słowackiego wybrana została jako lektura dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania. Uczniowie klasy 2A postanowili sięgnąć po ten utwór w ramach lekcji bibliotecznej. Przypomnieliśmy treść tego ciekawego dramatu Juliusza Słowackiego i przeczytaliśmy ważniejsze fragmenty. Balladyna to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Przy okazji wspomnieliśmy, że dzieło to wywarło wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, również liczne przedstawienia teatralne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już umówiliśmy się na Narodowe Czytanie w przyszłym roku szkolnym.