17 kwiecień 2020 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Olimpia Herman

Konkurs na recenzję książki pod hasłem: Ciekawa książka na każdy czas!

Literatura współczesna jest o wiele chętniej czytana przez młodzież niż dzieła zamieszczone na szkolnej liście lektur, które czyta się z konieczności i z tego powodu rzadko budzą większe zainteresowanie. Ale są takie książki, po które sięgacie sami, do których nierzadko wracacie kilka razy. Dlatego proponujemy Wam konkurs na recenzję książki, należącej do literatury współczesnej - polskiej lub obcej, którą warto przeczytać. Co taka recenzja powinna zawierać?

1. Krótkie streszczenie i omówienie problematyki. Możesz dołączyć kluczowe fragmenty utworu, przywołać ciekawe konteksty.
  2. Przedstawienie najważniejszych wyróżników kompozycyjnych, narracyjnych, stylistycznych, językowych utworu.

Ponadto:

1. Możesz wykorzystać głosy krytyków i ustosunkować się do ich opinii na temat dzieła.
  2. Możesz także zaproponować listę tematów do przemyślenia, które rodzą się po przeczytaniu tego utworu.
  3. Nie zapomnij o ciekawym tytule recenzji reklamującym polecane dzieło.
  4. Całość nie powinna przekraczać 1 strony formatu A 4.

Za recenzję możesz otrzymać dodatkowe punkty z zachowania (0-10pkt). Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej i - mamy nadzieję - będą stanowić przydatną podpowiedź dla tych, którzy cierpią na nudę.

Recenzje (samodzielne, w przeciwnym razie nie będą brane pod uwagę) można przesyłać e-dziennikiem ma konto p. Mrzyk i p. Mazur do końca kwietnia 2020.