11 marzec 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Anna Rzędkowska

Kulturalni na zajęciach realizacji dźwięku

„Muzyka jest stenografią uczuć.” (L. M. Tołstoj)

Dnia 20 lutego 2020 roku uczestnicy kółka dźwiękowo-filmowo-muzycznego p. Anny Rzędkowskiej „Kulturalni” wzięli udział w spotkaniu z panem Grzegorzem Pachurą - znanym realizatorem dźwięku w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Podczas spotkania poznali: D-Box, różnicę pomiędzy głośnikami pasywnymi i aktywnymi, mikrofony przewodowe, bezprzewodowe, wtyczki XLR oraz złącze speakon. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne na mikserze: Yamaha CL3. Uczniowie zaznajomili się również z głośnikami szerokopasmowymi, z głośnikami typu frontfill, serwerem dźwiękowym, zamkniętymi sieciami wewnętrznymi oraz konsoletami cyfrowymi i analogowymi.