13 czerwiec 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Nawara

Dzień Polonisty na UŚ w Katowicach

7 czerwca 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach uczennice klasy II a realizujące język polski w zakresie rozszerzonym wzięły udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach Dnia Polonisty.

Spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących literatury współczesnej, języka i wiedzy o kulturze dziewczyny zdecydowały się na wysłuchanie niezwykle ciekawego wykładu inauguracyjnego dr hab. Agnieszki Nęckiej pt. „Uzależnienie od ścianek. O pisarzach-celebrytach”. Co zrobić, aby zostać sławnym pisarzem? Nietuzinkowy sposób bycia, oryginalność, prowokacja czy może znana żona…? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczyły biografie współczesnych twórców: Wojciecha Kuczoka, Jacek Dehnela, Michała Witkowskiego. Inne ciekawe spotkanie poświęcono problemowi asymilacji Żydów na podstawie opowieści o „Mendlu Gdańskim”.

Mamy nadzieję na udział w kolejnym Dniu Polonisty już za rok!

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 czerwiec 2019 07:02