Nasze wyjazdy

Praktyczna lekcja logistyki produkcji na najwyższym poziomie

W dniu 24 maja 2018 roku klasa I AL uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmach: FCA Poland S.A. Tychy i JBG-2 Sp. z o. o Warszowice. Firmy produkują: w Tychach samochody osobowe Fiat, w Warszowicach urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne.

Młodzi Logistycy zostali zapoznani przez pracowników przywołanych firm z organizacją procesów produkcyjnych. Efektywność rozwiązań organizacyjnych zaprezentowano młodzieży w halach produkcyjnych, gdzie nastąpiło łączenie teorii z praktyką. Młodzież obserwowała procesy produkcyjne. Oceniała wzajemne powiązania pomiędzy procesami technologicznymi i logistyką produkcji. Doskonałość organizacji procesów produkcyjnych była widoczna na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Niemałe wrażenie wywarło wyposażenie hal produkcyjnych umożliwiające automatyzację procesów technologicznych i ograniczanie do minimum transportu międzyoperacyjnego. Uczniowie klasy I AL. wykazali się dużą spostrzegawczością co zaowocowało stawianiem przewodnikom różnorodnych pytań. Podsumowanie lekcji logistyki produkcji w zakładach produkcyjnych nastąpiło na zajęciach teoretycznych w szkole.