Podręczniki 2018/2019

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

UCZNIOWIE TEJ KLASY OTRZYMUJĄ STYPENDIUM UFUNDOWANE PRZEZ JBG-2. PIERWSZE STYPENDIA ZOSTAŁY WYPŁACONE UCZNIOM KLASY PIERWSZEJ W LUTYM 2018 R!

Zobacz film z praktyk zawodowych, które nasi uczniowie realizują w JBG-2

Czym różni się klasa patronacka od zwykłej klasy?

 • Przede wszystkim dostępem do nowoczesnych urządzeń, maszyn, systemów informatycznych, rozwiązań technologicznych w firmie patrona, co przekłada się na jakość nauki i przygotowanie specjalistów.
 • Zajęcia praktyczne prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników w firmie patrona.
 • Absolwenci mają bardzo duże szanse na podjęcie pracy w firmie patrona po skończeniu szkoły.

Klasy patronackie działają niczym system dualny w Niemczech - część zajęć uczniowie mają w szkole, część - bezpośrednio w fabryce „patrona”, gdzie zapoznają się z najnowszymi technologiami w branży.

Dlaczego podjęliśmy współpracę z firmą JBG-2?

Ponieważ współpracujemy w najlepszymi. Historia marki JBG sięga roku 1989. Obrana strategia oraz skuteczne zarządzanie połączone z pasją tworzenia, hartem ducha i zaangażowaniem kadry pracowniczej pozwala realizować cel, jakim jest rozwój silnego przedsiębiorstwa oferującego nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania na miarę potrzeb rynku chłodniczego.

Siedziba spółki wraz z nowoczesną halą produkcyjną mieszczą się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Warszowicach przy drodze krajowej nr 81, co stwarza doskonałe warunki logistyczne. Firma posiada cztery laboratoria testujące spełniające wymogi normy ISO23953-2 wyposażone w nowoczesne systemy sterowania i monitorowania. Zarządzanie jakością realizowane jest w oparciu o normę ISO 9001-2009.

Potwierdzeniem  pozycji na rynku są przyznawane corocznie Gazele Biznesu jak i setki zadowolonych klientów w niemal 60 krajach na całym świecie.FIRMA DYNAMICZNIE SIĘ ROZWIJA I W ZWIĄZKU Z TYM W NAJBLIŻSZYCH LATACH BĘDZIE POTRZEBA ZATRUDNIENIA WYKWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW!

Dlaczego warto wybrać klasę patronacką JBG-2?

20 lutego 2018 r. podpisaliśmy kolejne porozumienie o współpracy z firmą JBG-2, która jest liderem w produkcji profesjonalnych urządzeń chłodniczych. Dzięki temu:

 • kształcenie praktyczne będziesz realizował w firmie JBG-2 na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Warszowicach,
 • zyskasz dostęp do nowoczesnego parku maszynowego i nowoczesnych technologii w fabryce patrona,
 • będziesz miał możliwość otrzymać stypendium naukowe ufundowane przez JBG-2,
 • zajęcia z przedmiotów zawodowych będziesz realizował w nowoczesnej pracowni wyposażonej w nowoczesne urządzenia z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej,
 • zyskasz możliwość zatrudnienia w firmie JBG-2.

Co to jest technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Technik chłodnictwa i klimatyzacji to bardzo rozwojowy kierunek, który obejmuje wiele zagadnień z zakresu m.in.: elektrotechniki, termodynamiki technicznej, automatyki, informatyki, hydrauliki, pneumatyki i materiałoznawstwa.

Absolwent naszego technikum w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 • montowania i uruchamiania instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
 • oceniania stanu technicznego instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
 • obsługi i konserwacji instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
 • naprawy oraz modernizacji instalacji i urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
 • organizowania prac związanych z montażem i eksploatacją instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.Dlaczego warto wybrać kształcenie w tym zawodzie?

Technik chłodnictwa i klimatyzacji może pracować na wiele sposobów i w różnych środowiskach. Może pracować jako samodzielny specjalista lub członek większego zespołu, jako monter zakładowy składający i kompletujący urządzenia w bazie lub jako instalator pracujący u klienta.

Może zajmować się planowaniem, projektowaniem zespołów urządzeń i układów stosownym, do bardzo szczególnych potrzeb lub wykonywaniem montażu przygotowanych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych albo ich serwisowaniem.

Ta praca wyróżnia się dużą różnorodnością. Mogą czekać Cię długie ale dochodowe wyjazdy do klientów. Możesz też pracować w hurtowni, sklepie, fabryce produkującej urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze. Będziesz mógł się specjalizować w różnych obszarach branży (urządzenia AGD, urządzenia chłodzące w sklepach, urządzenia i instalacje komór chłodniczych, klimatyzacja pojazdów osobowych i ciężarowych, wentylacja i klimatyzacja pomieszczeń mieszkalnych i biurowych i przemysłowych) i pracować w różnych obszarach gospodarki (usługi, produkcja, handel, transport).

Będziesz łączył swoją wiedzę z zakresu elektrotechniki i termodynamiki z umiejętnościami złotej rączki - montera maszyn i urządzeń. Jest to ciekawa i wciągająca praca wymagająca ludzi lubiących wyzwania.

Pobierz ulotkę technikum [jpg]

Pobierz ulotkę JBG-2 [pdf]

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja