Podręczniki 2018/2019

Z książką w plenerze

W piątek 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1A, 1B, 1AL i 3AL wraz z opiekunami wzięli udział w ogólnopolskiej akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbywała się w tym roku po raz trzeci. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce 10 czerwca 2016 r. brali w nim udział głównie uczniowie szkół, uczestniczyło w nim wówczas 432 608 uczniów.

Co roku liczba uczestników wzrasta. Organizatorem przedsięwzięcia jest czasopismo: „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, pokazanie, że czytanie jest nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. My postanowiliśmy wykorzystać zasoby naszej biblioteki i poczytać na świeżym powietrzu na boiskach szkolnych. Z racji zbliżających się wakacji z pewnością będziecie mieli więcej wolnego czasu, który można spędzić z ciekawą książką. Do czego zachęcamy! Może uda się zmienić niechlubną tendencję i Polacy znów odkryją smak czytania, tak jak niedawno odkryli na nowo przyjemność z rodzinnego odpoczywania i wspólnych wyjazdów.

Miejmy nadzieję, że czytanie wejdzie nam w krew i stanie się popularną formą spędzania wolnego czasu. A może prześcigniemy w czytaniu naszych południowych sąsiadów Czechów, którzy jak pokazują statystyki - czytają najwięcej w Europie?