Podręczniki 2018/2019

Facebook

Wizyta studyjna klasy logistycznej…

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” klasa 2AL uczestniczyła w drugiej wizycie studyjnej. 25.05.2018 r. uczniowie odwiedzili Śląskie Centrum Logistyki w Gliwicach.

Centrum jest zlokalizowane w Porcie Gliwice, gdzie znajduje się terminal kontenerowy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć załadunek kontenerów na wagony kolejowe oraz wyładunek węgla z wagonów kubełkowych. Terminal o powierzchni 5 ha wyposażony jest w 2 suwnice bramowe oraz 3 reach-stackery, które umożliwiają operacje załadunku i wyładunku. W terminalu dokonywany jest nie tylko załadunek na wagony kolejowe, ale również na barki, które Kanałem Gliwickim (dł. 42 km) transportują ładunki do Kędzierzyna Koźle, Wrocławia i dalej na zachód. Śląskie Centrum Logistyki to również magazyny, m.in. magazyn ADR, czyli magazyn materiałów niebezpiecznych. Logistycy mogli zobaczyć w jaki sposób składowane są materiały niebezpieczne oraz w jakie zabezpieczenia jest wyposażony tego typu magazyn. Ciekawostką jest fakt, że w samym sercu terminala położona jest Marina Gliwice, z której można wypłynąć w rejs po Kanale Gliwickim.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...