Podręczniki 2018/2019

Facebook

Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing”

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się podzielić posiadanymi książkami. Od maja w naszej szkolnej bibliotece działa oficjalna półka bookcrossingowa.

Bookcrossing to społeczna akcja popularyzowania czytelnictwa, która zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i szybko rozprzestrzeniła się na cały świat. W Polsce odbywa się ona od 2003 r., wzbudzając duże zainteresowanie i ciesząc się sporą popularnością. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu specjalnie przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w naszej bibliotece szkolnej.

Jeśli chcesz uwolnić swoją książkę (czytadło lub literaturę popularnonaukową w dobrym stanie), którą jakiś czas temu przeczytałeś i która zalega na twojej półce, jest ku temu świetna okazja! Możesz przynieść ją do biblioteki i zostawić na specjalnej półce (u nas jest to kosz z książkami), a w zamian wybrać nowy tytuł i dalej czytać.

Zapraszamy!

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...