Podręczniki 2018/2019

Facebook

Nowe sposoby pozyskiwania energii elektrycznej - temat na czasie!

W ramach projektu „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie” grupa uczniów zainteresowanych biologią i geografią w dniu 15 maja br. miała możliwość wyjazdu na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, by wysłuchać wykładu pt.: „Energy harvesting, czyli pozyskiwanie energii z otoczenia”.

Wykład był wygłoszony przez dr.inż Michała Strozika, pracownika Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych. Terminem „energy harvesting” określa się pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł energii wolno dostępnej, m.in. światła słonecznego, siły wiatru, energii fal elektromagnetycznych, wibracji, siły strumienia wody czy energii cieplnej za pomocą specjalnych przetworników. Prelekcja ta była częścią Dnia Otwartego Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, w ramach którego odbyły się również Targi Pracy, Praktyk i Staży oraz Wystawa Kół Naukowych. W ten sposób uczniowie naszego liceum mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...