Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...

Pozdrowienia z Pyrlandii!

2 marca odbył się III etap X Ogólnopolskiej Olimpiady...


Czytaj więcej...

Światowe Targi Edukacyjne Bett 2018 w Londynie

26 stycznia p. Magdalena Witkowska wzięła udział w Światowych...


Czytaj więcej...

JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
12345678910111213141516

Facebook

Samorząd Uczniowski

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie organizowania praktycznej nauki w zawodach technik górnictwa podziemnego i technik elektryk. Porozumienie podpisali Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Franciszek Dziendziel, wójt Pawłowic.

W ramach zawartego porozumienia Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązała się zorganizować praktyczną naukę zawodu dla uczniów z naboru 2018/2019 oraz 2019/2020. Nowa strategia JSW na lata 2018-2030 zakłada wzrost wydobycia, a co za tym idzie – stabilizację zatrudnienia. Dlatego absolwenci z dyplomem będą mieli zagwarantowane zatrudnienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – W czasach kryzysu lat 2015 i 2016 nie realizowaliśmy naszego zobowiązania ze szkołami, ale to się zmieniło. Gmina Pawłowice to dla nas ważne miejsce, Pniówek jest ważną kopalnią… wobec powyższego - zawieramy ważne porozumienie – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dodał: – Zobowiązaliśmy dyrekcję kopalni Pniówek, aby na liście przyjęć tegorocznych pracowników znaleźli się absolwenci, którzy ukończyli szkołę w latach ubiegłych. Wstępnie ustaliliśmy, że będzie to ponad trzydzieści osób i to zrealizujemy.

Technik elektryk to nowość w ofercie edukacyjnej technikum działającego w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, natomiast klasy kształcące w zawodzie technik górnictwa podziemnego funkcjonują w pawłowickiej szkole od 2006 roku. – Z powodu niepewnej sytuacji w branży wydobywczej, w ostatnich latach nie mieliśmy chętnych do rozpoczęcia nauki w zawodzie górnika. Młodzież ostrożnie podchodzi do pracy w górnictwie. My jako gmina zachęcamy jednak absolwentów, aby przystąpili do naboru – mówił Franciszek Dziendziel, wójt Pawłowic. - Mamy nadzieję, że ten pomysł zostanie pozytywnie przyjęty przez absolwentów gimnazjum, a w przyszłości szkoły podstawowej – powiedział Andrzej Wowra, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, w którym wznowiony zostaje nabór do technikum górniczego.

Porozumienie zostało podpisane, aby zagwarantować Spółce dopływ wyszkolonej kadry pracowniczej. Uczniowie będą mieli do dyspozycji sztolnię szkoleniową i warsztat szkoleniowy - w tym elektryczny. – Uczniowie, w ramach możliwości kopalni, poznają również warunki pracy w wyrobiskach górniczych, co powinno ułatwić im ostateczne podjęcie decyzji o związaniu swojej kariery zawodowej z kopalnią – podkreślił Józef Jaszczyk, dyrektor kopalni Pniówek.

Porozumienie podpisali w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Pawłowice prezes JSW S.A. Artur Wojtków i wójt Franciszek Dziendziel, w obecności Józefa Jaszczyka – dyrektora KWK „Pniówek” i Aleksandra Szymury – Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice i dyrektora KWK „Pniówek” ds. pracowniczych.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja