Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018

czwartek, 24 maj 2018 09:24

Zajęcia z języka angielskiego

„Każdy jest geniuszem, ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia”. Nie każdy z nas jest uzdolniony jednocześnie matematycznie i językowo.

Dział: Projekty

W ostatnich dniach uczennice zajęć fakultatywnych z chemii miały możliwość przeprowadzenia kolejnych badań analitycznych. Analiza moczu to, obok morfologii krwi, jedno z dwóch podstawowych diagnostycznych badań laboratoryjnych. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy to badanie ogólne, czyli ocena właściwości fizycznych i chemicznych moczu. Drugim zaś jest badanie osadu moczu.

poniedziałek, 21 maj 2018 09:05

Matematyka dla każdego…

W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań z matematyki w ramach projektu z Funduszu Europejskiego „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Również uczniowie mający problemy ze zrozumieniem „królowej nauk” mogą uczestniczyć w zajęciach z tego projektu, na których uzupełniają swoją wiedzę i umiejętności.

niedziela, 20 maj 2018 08:55

Zajęcia projektowe z fizyki

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z fizyki odbywających się ramach projektu z Funduszu Europejskiego „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Do udziału w projekcie zgłosili się uczniowie liceum i technikum mający trudności w nauce fizyki oraz uczniowie wykazujący szczególne zainteresowanie tym przedmiotem.