19 listopad 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Anna Haraś

Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej

W dniu 16.11.2018 r. grupa uczniów biorących udział w projekcie „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla siebie” wzięła udział w wykładach naukowych zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. „Plastic fantastic” - czyli kontrowersyjne opakowanie; Jak współcześnie oczyszczamy ścieki? i Bio i Eko – co inżynier ma do tego? to tematy wykładów, w których brali udział nasi uczniowie.

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z pełnym cyklem życia jednorazowych opakowań z PE oraz wytycznymi UE zmierzającymi do ograniczenia stosowania plastikowych toreb. Poznali procesy biologiczne, które są wykorzystywane przez inżynierów, a służą ekologii oraz procesy zachodzące w przyrodzie jako wielkim zakładzie zatrudniającym mikroorganizmy (bakterie, grzyby) oraz rośliny by oczyszczać środowisko i produkować energię czy życiodajny tlen.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 listopad 2018 18:21