13 listopad 2018 Dział: Współpraca Napisane przez  Joanna Nawara

Lekcja patriotyzmu w przedszkolu

W związku ze zbliżającymi się obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy wojskowej odwiedzili dziś małych przyjaciół z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach.

Przygotowali dla nich krótką lekcję patriotyzmu połączoną z pokazem musztry, wspólnym śpiewaniem hymnu Polski, a także radosnym odgadywaniem zagadek na temat godła czy flagi państwowej. Dzieci były podekscytowane wizytą starszych kolegów i koleżanek, z ciekawością oglądały repliki broni palnej, mundury oraz podręczne wyposażenie żołnierza. Cieszyły się również z patriotycznych kolorowanek, którymi zostały obdarowane. Jedna z grup przygotowała i dla nas niespodziankę! Tygryski, wspólnie ze swoją panią, zaśpiewały nam przepiękną piosenkę pt. Co to jest niepodległość? Nie obyło się bez wzruszenia i łez... Żegnając się, dzieci pytały, czy jeszcze ich kiedyś odwiedzimy? Oczywiście, z wielką przyjemnością wrócimy do tak sympatycznych przyjaciół!

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 08:29