07 listopad 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Monika Mazur

Co czytamy i czy lubimy czytać?

Podjęliśmy kolejne działania w ramach projektu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego i na początku nowego wszystkie klasy w ZSO wzięły udział w ankiecie o preferencjach czytelniczych. Ankieta składała się z 17 pytań. Okazało się, że z czytelnictwem młodzieży w naszej szkole nie jest aż tak źle. Uczniowie jak zwykle nie przepadają za lekturami, ale za to są zainteresowani literaturą piękną, literaturą popularnonaukową, nowościami wydawniczymi, książkami dotyczącymi zainteresowań, hobby. Coraz więcej osób wybiera e-booki i audiobooki, ale po książkę w wersji papierowej sięga nadal wielu, bo 55% młodych ludzi.

Uczniowie chętnie przeczytaliby książki o młodzieży, o problemach nastolatków, o zdrowym stylu życia, o innych kulturach, o sławnych sportowcach, m. in. o piłkarzach. Największą popularnością cieszą się książki Nicolasa Sparksa, Andrzeja Sapkowskiego oraz Stephena Kinga.

Mamy nadzieję, że nowe książki, już zakupione w ramach projektu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, spełnią oczekiwania naszych uczniów.

Ostatnio zmieniany środa, 07 listopad 2018 19:05